Marmeládový koláč s drobenkou

Suroviny – 2 hrnky polohrubé mouky, 1 lžička pečivového kypřícího prášku, necelý hrnek třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, asi hrnek mléka, čtvrt hrnku slunečnicového oleje

Dále budeme potřebovat necelou skleničku řidší marmelády a máslovou drobenku.

Postup – všechny suroviny smícháme a těsto nalijeme na velký plech. Pokapeme po celé ploše marmeládou a posypeme drobenkou. Pozvolna upečeme a můžeme pocukrovat.Marmeládový koláč s drobenkou

4 komentáře u „Marmeládový koláč s drobenkou

  1. Alena Autor příspěvku

    Dobrý den,
    já dělám tak, že plátek másla, tipnu asi 100 g nechám povolit při pokojové teplotě, pak přidám krupicový cukr podle druhu použitého ovoce. U kyselejšího nešetřím, manžel nemá kyselé rád. A doplním trochou hrubé mouky. Rukou promnu, měla by být v menších hrudkách, ne příliš sypká ani hustá. Mouku dosypu podle potřeby. Nedá se to příliš odhadnout, kolik čeho. Každá mouka je jiná, záleží i na tom, jakou konzistenci máte rádi. Chce to vyzkoušet a řídit se pocitem, co vám chutná a co ne. Tak jako u všeho pečení a vaření.
    Můžete do základní drobenky přidat mletou skořici, vanilku, mleté ořechy, mandle, mák, apod. podle ovoce, které použijete.

  2. Alena Autor příspěvku

    Dobrý den, já jsem pravděpodobně dělala bez vajec. Je to již delší dobu. Ale pokud tam jedno vejce přidáte, jistě se nic nestane, naopak, měl by být koláč lepší. Pak bych vejce promíchala s cukrem a olejem a pak přisypala smíchané sypké suroviny. Ať se vám podaří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *