19 komentářů u „Velký kulatý ubrus

 1. Jiřina

  Pěkná pokrývka, paní Aleno. Musím se pochlubit – docela dost podobných jsem v životě také upletla, jenže byly rozdány, takže dokumentaci, bohužel, nemám. Musím pohledat, možná někde nějaký poklad ještě také vyhrabu.

 2. Jiřina

  Ještě se vracím k mému předcházejícímu komentáři. Ta pokrývka na obrázku je uháčkovaná, a tak chci doplnit, že my jsme s maminkou i s babičkou také dost podobných uháčkovaly, ale já s maminkou jsme upřednostňovaly hlavně zhotovovat ty pletené.

  1. Alena Autor příspěvku

   Tento ubrus jsem háčkovala asi dva roky, šlo mi to pomalu, protože řádky byly postupně delší a další. Tak jsem od něj odcházela a zase se vracela, mezitím vytvořila něco jiného, až se mi podařilo ho dokončit. Já mám jen pár pletených deček, které jsem dostala od maminky, plést moc neumím, jen hladce a obrace a to je málo. To obdivuji, že umíte takové složité pletení.

 3. Mirka

  Dobry den. Tento ubrus jsem zacala hackovat cca pred rokem. Navod jsem si nasla na internetu myslim z blogu pani Ludmily, ale neulozila. Letos jsem se odhodlala k jeho pokracovani, ale obrazek ani navod nevybiha. Ani blog pani Ludmily. Po delsim hledani jsem ubrus objevila zde a tak bych Vas chtela poprosit o navod k tomuto ubrusu. Dekuji Mirka.

 4. Alena Autor příspěvku

  Dobrý den, Mirko,

  zkusím se podívat, jestli popis najdu. Už si nepamatuji, z kterého časopisu byl. Když ho najdu, pošlu Vám ho. Alena

 5. Alena Autor příspěvku

  Mirko,
  je mi líto, prohlédla jsem všechny časopisy, co mám doma, ale popis jsem nenašla. Domnívám se, že jsem měla popis z Ateliéru květen, co kdysi vycházel, ale doma ho nemá. Nevím, buď jsem ho někomu půjčila, dala nebo vyřadila, protože nic jiného v tom výtisku již pro mě nebylo zajímavé. Zkuste se poptat nebo podívat v knihovně po starých výtiscích z Ateliéru květen.

  Alena

 6. Alena Autor příspěvku

  Dobrý den, Mirko,

  časopis s touto dečkou se mi dnes vrátil, půjčila jsem ho a zapomněla. Jestli máte o popis zájem, napište, pošlu vám ho. Možná bude pro vás jednodušší sehnat časopis v knihovně, je to Sabrina Dekorativní háčkování č. 5. z roku 2005.

  Alena

 7. Jarmila

  Dobrý den, paní Aleno,
  našla jsem na obrázku tento pěkný háčkovaný ubrus a prosím o informaci, zda je možné mi k němu poslat návod na postup práce, abych si ho mohla zkusit udělat.
  Moc předem děkuji a přeji vám hezký den
  Jarmila

 8. Alena Autor příspěvku

  Dobrý den, paní Jarmilo,

  ano, možné to je, popis již mám. Poslala jsem Vám ho, snad Vám dojde.

  Mějte se pěkně

  Alena

 9. Alena Autor příspěvku

  Dobrý den, paní Jiřino,

  popis jsem Vám právě poslala. Ať se Vám ubrus podaří.

  Alena

 10. Marie

  Dobrý den paní Aleno, mohla bych Vás také požádat o popis k tomuto nádhernému ubrusu?
  Děkuji Marie

 11. Martina Majorová

  Dobrý den,
  krásná práce. Ubrus s podobným vzorem měla moje babička. Mohla bych Vás také poprosit o popis.
  Děkuji Martina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *